Český byznys patří na Západ

< Zpět na výpis článků
napsali o nás_thumbnail_180314

nvestiční společnost Jet Investment Igora Faita koupila mladoboleslavskou firmu Benet Automotive. Tento výrobce plastových a karbonových exteriérových dílů pro automotive očekává v letošním roce tržby nad jednu miliardu korun. Jeho hlavními odběrateli jsou především automobilky ze skupiny VW Group, zejména Škoda Auto, Audi, ale také BMW.

Jet Investment prostřednictvím svého fondu Jet 1 pro kvalifikované investory získal ve firmě Benet Automotive 100% podíl. Pro brněnskou investiční společnost představuje tato akvizice růstovou investici. Bývalí vlastníci Josef Zajíček a švýcarská BA Group se rozhodli zajistit firmě investora, který umožní její další rozvoj. „Benet Automotive je ve výborné kondici, kterou hodláme akcelerovat synergickými efekty s firmou Fiberpreg z našeho portfolia,“ říká projektový manažer Libor Knappek.

Jet Investment dlouhodobě usiloval o investici, která by vhodně završila jejich výrobní program od produkce vstupního materiálu až ke konečnému produktu v oblasti high-tech materiálů. Do portfolia investiční skupiny totiž spadá výrobce technických tkanin KORDÁRNA PLUS, stejně jako zmiňovaný producent kompozitních materiálů FIBERPREG s výrobními závody v Česku a Německu. „Benet Automotive pro nás aktuálně představuje špičku výrobního řetězce. Na jeho konci stojí výrobky s vysokou přidanou hodnotou použitelné právě v automotive odvětví, avšak s výhledem na vstup do volnočasových aktivit a sportu nebo do letectví,“ popisuje svoji vizi Managing Partner Jet Investment Igor Fait.

Vedle výroby plastových a karbonových dílů se Benet Automotive zabývá také jejich předsériovým vývojem, montáží vyráběných lakovaných dílů na nové vozy a výrobou prototypů. Společnost s více než 650 pracovníky zvýšila mezi lety 2012 a 2016 tržby o 300 milionů korun na aktuálních 820 milionů. Za rok 2017 očekává tržby nad jednu miliardu korun.

Sdílet článek na LinkedIn