Proč v Jet investment věříme právě investicím do private equity?

< Zpět na výpis článků
DSC_9289 T

Evropa skrývá množství investičních příležitostí – průmyslových podniků, které nejsou veřejně obchodovatelné na burze. Často mají obrovský potenciál růstu, ale nedostatek financí či manažerského know-how. To vše jim umíme poskytnout. V Jet Investment ale vidíme potenciál i ve firmách v problémech, strategickým řízením je stavíme zpátky na nohy. Ať už jde o mladé firmy připravené k expanzi nebo ty stagnující čekající na nový impulz, vždy se snažíme najít cestu k jejich rozvoji. Private equity je prostředkem k pozitivní změně prostředí, ve kterém žijeme. Je změnou, která dává smysl.

Private equity v podání Jetu

Akvizice
Preferujeme vlastnictví majoritního podílu v malých nebo středních průmyslových podnicích.

Aktivní řízení
Náš tým zkušených projektových manažerů se specializuje na restrukturalizace. V akvírovaných společnostech měníme neefektivní řízení, dáváme impuls k novým směrům v byznysu. Budujeme oborově silné platformy, zbavujeme se neproduktivních aktiv. Financujeme rozvoj výroby nebo využíváme synergie s firmami v našem portfoliu.

Zařazení do portfolia
Podniky, které navazují nebo doplňují naše oborové platformy, si v portfoliu držíme delší dobu a dále je rozvíjíme.

Prodej
Pro podniky, které jsme naplno rozjeli, hledáme strategické partnery a se ziskem je prodáváme.

Výnosy
Jsme motivováni dosahovat co nejvyšších výnosů pro naše investory.
 
 

Vítězství private equity nad veřejným akciovým trhem

  1. investice do private equity nepodléhají volatilitě akciového trhu >>> jsou vhodnou součástí každého diverzifikovaného portfolia
  2. pro investice do private equity nejsou určující čtvrtletní výsledky >>> private equity se soustředí na dlouhodobou vizi a strategii, která je udržitelná
  3. investoři private equity hrají aktivní roli ve správě svého majetku >>> zkušený investor vědomě ovlivňuje riziko své investice, kterou má plně pod kontrolou

 

Role investora v private equity fondech

Úpis kapitálu
Kvalifikovaní investoři do fondu vstoupí podpisem investiční smlouvy s maximální částkou, kterou budou ochotni investovat.

Capital calls
Během investičního období si správce fondu po částech vyžádá finanční prostředky investora až do smluvené maximální výše.

Distribuce výnosů
Kromě obvyklé distribuce v průběhu investičního horizontu se po jeho ukončení fond otevře a investoři z něj vystoupí odprodejem svých akcií.

Sdílet článek na LinkedIn