Skupinu 2 JCP z fondu Jet 2 povede Vojtěch Křenovský

< Zpět na výpis článků
Vojtěch Křenovský 16:9

(Račice, 8. července 2022) 2 JCP Group z fondu Jet 2 obměnila své vedení. Novým CEO této strojírenské skupiny se stal Vojtěch Křenovský.

Vojtěch Křenovský se novým CEO stal k 1. červenci 2022, na této pozici vystřídal zakladatele společnosti 2 JCP Jana Pačese. „Mou ambicí je skupinu 2 JCP dovést do pozice jednoho z lídrů v oblasti dodávek strojních celků moderní nízkoemisní energetiky a dekarbonizace. Nově nastolený směr je čerstvým větrem a motivací pro celý pracovní kolektiv skupiny 2 JCP. Velký potenciál, který spatřuji ve zmíněných oblastech, by měl s sebou přinést v pětiletém horizontu i zdvojnásobení obratu a profitability celé skupiny,“ říká Vojtěch Křenovský.

Pačes, který společnost 2 JCP řídil od jejího převzetí v 90. letech, ve skupině nadále zůstává v manažerské pozici a bude se jako Sales Director soustředit výhradně na obchodní záležitosti a business development. „Cílem změny na vedoucích postech je udělat další systémový krok od původně rodinné firmy k manažersky řízené globální skupině,“ komentoval Jan Pačes.

Vojtěch Křenovský ve 2 JCP působí od roku 2012, naposledy zastával pozici Provozního ředitele závodu v Račicích. Je absolventem ČVUT v Praze.

Strojírenská skupina 2 JCP z fondu Jet 2 se zaměřuje na design, engineering a výrobu pro několik segmentů od energetiky, přes automotive až po potravinářství. Skupina v posledních letech výrazně vstoupila do segmentu čisté energetiky a pracuje na projektech z oblasti zachytávání uhlíku, vodíkových zdrojů nebo cirkulární ekonomiky. Své produkty a služby dodává do více než 50 zemí světa a má projekční kanceláře a výrobní závody v USA a Evropě.  

 

Sdílet článek na LinkedIn