Používáme cookies.
Souhlasím

Investiční fond Jet Industrial Lease koupil pražské Airport Business Center

< Zpět na výpis článků
IMG_3545

Fond Jet Industrial Lease uskutečnil akvizici administrativní budovy Airport Business Center v pražské Ruzyni. Budova je z 95 % pronajata diverzifikovanému portfoliu cca 50 nájemců.  

K podpisu transakční dokumentace došlo v úterý 21. prosince 2021, vlastníkem nemovitostí se prostřednictvím své dceřiné společnosti ABC Ruzyně, s.r.o. stala společnost Jet Industrial Property Czechia SE, která je ve 100 % vlastnictví fondu Jet Industrial Lease SICAV, a.s. Transakce se uskutečnila formou share deal(u). Prodávajím byla společnost z rakouské skupiny IMMOFINANZ.

Kancelářská budova o pronajímatelné ploše celkem 14.542 m2 s devíti nadzemními podlažími se nachází v areálu Letiště Václava Havla Praha na ulici Aviatická přímo naproti Terminálu č. 2. Z našeho pohledu se jedná o oportunní investici s monopolem na kancelářské plochy na letišti a potenciálem dalšího růstu, je obsazena nájemci zeména ze sektoru logistiky, pro které je setrvání v této lokalitě klíčové.říká managing director fondu Pavel Drabina. V budoucnu by se budova měla nacházet přímo u výstupu plánované rychlodráhy Praha – Kladno - Letiště Václava Havla s termínem dokončení v roce 2028.

Administrativní budova nabízí celkem 140 otevřených parkovacích stání pro osobní vozy a dále garáže pro 48 stání osobních vozů. Dalších 120 parkovacích míst se nachází na pozemní komunikaci příléhajících k budově. Kromě standardních služeb pro nájemce jsou v budově také k dispozici pobočka Česká pošty, fitness centrum, restaurace/kantýna, kadeřnictví a čistírna.

 „Hlavní benefity transakce vidíme v tom, že se jedná o doplnění stávajícího průmyslově-logistického portfolia fondu o etablovanou administrativní budovu v zajímavé lokalitě s odpovídajícím výnosem. Další potenciál této budovy leží například v lepší utilizaci stávajícíh prostor, modernizaci a i v pronájmu dosud nevyužívaných prostor, dodává Pavel Drabina.

Jedná se již o sedmou realizovanou akvizici nemovitosti ze strany fondu Jet Industrial Lease SICAV podfond, od listopadu 2020 tým fondu prověřil na 350 příležitostí, z nichž aktuálně pracuje na sedmi. Tři další akviziční projekty v celkové hodnotě cca 90 milionů euro jsou ve finální fázi.

Sdílet článek na LinkedIn