Jet Investment uzavřel smlouvu o prodeji společnosti BENET AUTOMOTIVE z investičního fondu Jet 1

< Zpět na výpis článků
podniky v portfoliu

(Brno, 4. července) Brněnská investiční společnost Jet Investment uzavřela smlouvu o prodeji 100% podílu společnosti BENET AUTOMOTIVE, s. r. o., japonské nadnárodní společnosti Teijin Limited, která patří mezi globální leadery ve vývoji, výrobě a prodeji technologicky pokročilých materiálů a výrobků. Podmínky transakce nejsou zveřejněny.

Jde tak o další úspěšnou divestici z portfolia fondu Jet 1 po loňských prodejích společností LESS & TIMBER a KORDÁRNA Plus.

„Prodej BENETu strategickému partnerovi je poměrně rychlým vyústěním našeho vstupu do projektu před necelými dvěma lety. Během našeho působení jsme zahájili přerod společnosti, tak aby byla organizačně připravena na budoucí růst vycházející z velmi silné poptávky po produktech BENETu na trhu. Mimo jiné se nám podařilo akcelerovat synergické efekty s firmou Fiberpreg z našeho portfolia,“ zmiňuje Jan Sklenář, projektový ředitel Jet Investment. Marek Malík, Partner Jet Investment dodává: „Nabídku od Teijin jsme přijali zejména proto, že pod jejím vedením bude BENET součástí jednoho z nejvýznamnějších globálních hráčů v high-tech produktech pro automobilový sektor. Pevně věříme, že námi zahájené kroky kombinované s konsolidací společnosti a očekávaným rozšířením portfolia výrobků o nabídku strukturálních dílů, které jsou doménou nového vlastníka, povedou k růstu významu BENETu na globálním trhu.“ 

BENET AUTOMOTIVE je mladoboleslavským výrobcem lehkých, odolných a designových exteriérových dílů pro automobilový průmysl se třemi závody v Česku a jedním v Německu. Jeho hlavními odběrateli jsou především automobilky ze skupiny VW Group, zejména Škoda Auto či Audi, a BMW či Daimler. Vedle technologicky pokročilé výroby plastových dílů vyztužených karbonem či sklem a polyuretanových dílů se zabývá také jejich předsériovým vývojem, montáží lakovaných dílů na nové vozy a výrobou prototypů. Ve společnosti aktuálně působí okolo 720 pracovníků a její loňské tržby dosáhly 35,2 milionů euro. Právě díky silnému know-how a skvělé pozici na evropském trhu je BENET ideální posilou pro Teijin, který chce významně rozšířit svůj kompozitní automotive byznys.

Teijin je globální skupina 170 podniků ve 20 zemích světa, která zaměstnává okolo 20 tisíc zaměstnanců a působí v oblastech vysokovýkonostních vláken (např. aramidových, karbonových a jejich kompozitů), zdravotnictví, produkce filmů, pryskyřice, plastů, polyesterových vláken nebo IT. Konsolidované tržby skupiny dosáhly v minulém roce 8,1 mld. dolarů. Teijin plánuje posílit svou pozici na evropských automotive trzích, kromě BENETu tak v minulém roce akvíroval portugalský Inapal a chystá se instalovat výrobní linku i ve francouzském Continental Structural Plastics, jehož severoamerickou matku vlastní od roku 2017.

Duff & Phelps z Frankfurtu nad Mohanem v transakci působil jako M&A poradce, zatímco brněnská kancelář DRV Legal poskytovala na straně prodejce právní poradenství.

Sdílet článek na LinkedIn