6-fond-jet-1_w1920_q100

Vaší firmě nabízíme novou perspektivu

Investujeme do oborů, kterým rozumíme. Průmyslové podniky řídíme k úspěchu už pětadvacet let

Do firem vstupujeme s cílem posílit jejich pozici na trhu. Podniky rozvíjíme strategicky, máme přehled o vývoji jejich segmentu i trhu, zavádíme do nich moderní systémy řízení a investicemi je připravujeme na budoucnost. Během investičního období našich fondů vstupujeme do firem ve všech fázích jejich vývoje od vycházejících hvězd, přes zralé podniky, až po firmy v potížích. Specializujeme se zejména na průmysl a přidružené služby. V našem portfoliu figurují firmy z odvětví, jakými jsou například strojírenství, železnice, automotive, chemie, energetika, zpracování dřeva nebo technické textilie.

 

Když hledáte nástupce, který s vámi firmu povede a bude ji dál rozvíjet

Setkáváme se s vlastníky, kteří dokázali vybudovat úspěšné firmy na vlastní pěst, věnovali jejich růstu veškerou energii a každý detail svého produktu znají lépe než kdokoliv jiný. Když se ale rozhodnou svůj zájem přesunout k odpočinku, rodině a svým koníčkům, nemají vedení společnosti plně nebo částečně komu předat.

V takových případech jsme připraveni do firmy vstoupit, nabídnout naše know-how spolu s finančními prostředky a na solidních základech, které postavil zakladatel, vybudovat novou úroveň společnosti s moderními strukturami řízení, schopnou obstát na globálním trhu.

Vy znáte svou firmu jako nikdo jiný. My rozumíme trhu, distribučním sítím, optimalizaci nákladů a cenotvorbě průmyslových podniků. Dohromady jsme takto řídili již mnoho firem na cestě k růstu a konkurenceschopnosti.

 

Když chcete růst, ale nemáte partnera, který by vás podpořil

Do obtížné situace se dostávají vlastníci s tahem na branku a jasnou vizí, kterým ale k uskutečnění jejich cílů chybí know-how, schopní lidé, kapitál, kontakty, vhodné příležitosti nebo jejich kombinace. Nutnost obstát ve všech těchto faktorech, obvykle společně s rostoucím tlakem konkurence, je neméně častým důvodem k hledání strategického partnera.

Po vstupu Jet Investment se každá firma stává součástí pevně vystavěného portfolia podniků, v němž se společnosti sdružují do průmyslových platforem a synergicky se doplňují. Tým Jet Investment disponuje profesionály z mnoha průmyslových odvětví nebo umí správné lidi na správná místa získat. Ti aktivně vyhledávají příležitosti k rozvoji firmy a jejího core byznysu. V neposlední řadě může vstup Jet Investment přinést dostatečný kapitál třeba i k tomu, abychom společně s vlastníkem ovládli firmu konkurenční a prudce tak zvýšili tržní podíl i možnosti růstu.

 

Když potřebujete finanční injekci

Záchrana firem v insolvenci, které je potřeba koupit a restrukturalizovat, je jedním z klíčových pilířů našeho know-how. Byli jsme u první, největší, soudem povolené restrukturalizace na českém území a za osm let se nám podařilo z Kordárny ve Velké nad Veličkou vytvořit evropského lídra ve svém oboru, o nějž měli zájem investoři z celého světa. O akvizice typu turn-around nebyla v naší historii nouze, můžete se o tom přesvědčit v sekci Case Studies.

Nejsou to ale jen dluhy, které umíme řešit. Díky prostředkům z fondů Jet dokážeme poskytnout finanční impulz k novému nádechu. Víte-li, že vaše firma se nachází ve fázi růstu, kdy potřebuje zásadní investice, ale vaše společnost si je v přiměřené výši nemůžete dovolit, neváhejte se na nás obrátit. Do firem, v nichž vidíme nenaplněný potenciál, investujeme s radostí, protože odměna v podobě dobře fungujícího byznysu, nás motivuje.

 

 

Jaká máme investiční kritéria?

· Tržby společnosti 10–200 milionů EUR

· Hodnota společnosti 0–100 milionů EUR

· EBITDA společnosti záporná až 30 milionů EUR

· Vlastní investice do výše 100 milionů EUR

· Preference většinového podílu s manažerskou kontrolou

 

Garantujeme diskrétní a férový prodejní proces

Díky prostředkům ve fondech Jet a našim zkušenostem si můžeme dovolit položit na stůl solidní nabídku vycházející z detailního due dilligence. Zaručujeme naprosto diskrétní jednání, osobní přístup a přímočarý, férový prodejní proces.

Hledáte-li pro vaši společnost nové obzory, nezdráhejte se nás oslovit.

 

Jak řídíme firmy v našem portfoliu?

Přečtěte si více o strategii Jet Investment v sekci Investiční strategie nebo v článku našeho partnera Marka Malíka na Linkedin.

 

 

Když prodej neznamená konec. Nenechte svou firmu padnout na dno

Firma neroste, jak by měla, ztrácí počáteční drive i pozici na trhu, anebo už dokonce vězí ve zdánlivě neřešitelných problémech. Správně načasovaný prodej firmy může být win-win strategie.

Číst více
Nakopněte svůj byznys. Proč se nebát strategického partnera

Strategický partner může firmám pomoci ve chvíli, kdy potřebují novou energii či kapitál k dalšímu růstu, když samy nezvládají naplnit potenciál a přejít na větší trhy nebo jim chybí schopní lidé.

Číst více
Kdy je správný čas prodat firmu, abyste neprodělali a byli v klidu

Svoje firmy vybudovali od nuly a dovedli k miliardovým tržbám, o jejich prodeji však začínají majitelé uvažovat zpravidla až když se dostanou do úzkých. A to je podle odborníků špatně.

Číst více