Less & Timber získala od investiční společnosti Jet Investment skupina Prosperita

< Zpět na výpis článků
TZ_header_thumbnail pic

Společnost LESS & TIMBER a její dceřiná společnost LESS & ENERGY změnily majitele. Od brněnské investiční společnosti Jet Investment ji 26. června získala investiční skupina Prosperita. Pro Jet Investment se jednalo o mimořádně úspěšnou investici.

Celkové příjmy z projektu LESS Group dosáhly pro fond Jet 1, který Jet Investment obhospodařuje, za tři roky 6,3násobku počáteční investované částky a projekt se tím stal jedním z nejúspěšnějších v historii Jet Investment. Skupinu LESS Group (LESS & TIMBER, LESS & ENERGY), která loni dosáhla obratu cca 1,1 mld. Kč při ukazateli EBITDA vyšším než 150 milionů Kč, držel fond Jet 1 od začátku roku 2015.

Důvodem exitu bylo naplnění investičního záměru původního vlastníka. „Podnik jsme získali v roce 2014 v insolvenci a jako private equity fond se zaměřili na jeho stabilizaci, revitalizaci a posílení jeho pozice na trhu. Dnes jde o zdravou společnost se stabilní a důvěryhodnou pozicí na trhu a dalším potenciálem růstu, která v této fázi rozvoje již potřebuje jiný typ strategického investora s dlouhodobou vizí, kterým Prosperita bezesporu je,“ říká managing partner Jet Investment Igor Fait.

Během necelých čtyř let Jet Investment očistil podnik od nepotřebných aktiv, investicí do nové haly v čáslavském areálu LESS & TIMBER pak soustředil klíčový pilařský provoz a výrobu lepeného hranolu na jednom místě, čímž se podařilo nejenom navýšit kapacitu roční produkce hranolu z 15 až na 20 tisíc m3, ale i dosáhnout nákladových a dalších synergií.

Nový vlastník, investiční skupina Prosperita, chce výrobu v provozech s téměř třemi stovkami zaměstnanců zachovat a dále rozvíjet. Hodnotu transakce nebude ani jedna ze stran komentovat.

Prodej LESS Group je první divesticí fondu Jet 1, kam patří mimo jiné například třebíčská PBS INDUSTRY, kladenské STROJÍRNY POLDI, německo-rakouské strojírny HOECKLE nebo bývalá vagónka MSV Metal Studénka.

Sdílet článek na LinkedIn