Používáme cookies.
Souhlasím

Jet 3 Fond kvalifikovaných investorů

Investujte do budoucnosti průmyslu

jet3-landing-back-1
Investujte s námi

Zhodnocujeme finance, pomáháme průmyslu růst

Jet Investment se již čtvrtstoletí specializuje na investice do perspektivních průmyslových společností. Hledáme v nich příležitosti k růstu a inovacemi je připravujeme na budoucnost. Privátním a institucionálním investorům v připravovaném fondu Jet 3 s 10letým investičním horizontem nabídneme atraktivní zhodnocení vloženého kapitálu s přiměřeným investičním rizikem. Upisovací období fondu právě probíhá.*

 

 

85f037e1-1fb8-4fd0-b6cb-d967493b3e68 Mám zájem o investici

Investici Vám osobně představíme

Děkujeme za Váš zájem o fond Jet 3. Rádi si o Vašem zájmu investovat promluvíme a popřípadě najdeme vhodný termín osobní schůzky.

Investice 10 mil. Kč a výše

Věnovat se Vám budou Jan Brávek a Libor Šparlinek z Jet Investment na číslech

+420 724 357 700

+420 602 506 237

Investice do 10 mil. Kč

Věnovat se Vám bude tým Wealth Management společnosti CONSEQ na čísle

+420 225 988 200

85f037e1-1fb8-4fd0-b6cb-d967493b3e68 Chci se dozvědět více

3x a více
CÍLOVÁ NÁVRATNOST *
15 % a více
CÍLOVÁ VNITŘNÍ MÍRA NÁVRATNOSTI*
1 mil. / 10 mil. Kč
min. investice skrze Conseq / Jet Investment
10 let
INVESTIČNÍ HORIZONT

Máme 25 let zkušeností v private equity

Jsme největší českou private equity společností a jednou z největších ve střední Evropě. Ve fondech spravujeme 8,5 miliardy Kč dvěma stovkám investorů z Česka i zahraničí, z nichž většina nám svěřuje své finance opakovaně. Investují s námi jak privátní, tak institucionální investoři, jako jsou banky, penzijní fondy nebo fondy fondů.

Investiční příležitosti hledáme
v průmyslu

Investujeme do malých a středních průmyslových společností, pro které hledáme cestu k budoucímu úspěchu. Vstupujeme do nich nejen finančně, ale především manažersky a směřujeme je k dalšímu rozvoji. Jsme si vědomi výzev zítřka, naše podniky proto inovujeme již dnes.

Podniky řídíme k maximálnímu zhodnocení

Naše know-how aplikujeme v portfoliových podnicích na denní bázi. Jen aktivní řízení zaručuje, že se firmy mohou dostat až na špičku oboru. Podniky typicky exitujeme prodejem strategickému partnerovi v momentě, kdy dosáhly vytyčených cílů. Naše výsledky ilustruje track record dosahující IRR 25 % p.a. za 25 let naší činnosti na trhu.

* Disclaimer: Uvedená cílová návratnost představuje odhad výkonnosti fondu, který nezaručuje budoucí výnos.
Fond Jet 1
Největší zhodnocení přináší chytré inovace
High-tech uhlíkové tkaniny Kordcarbon vznikly jako nenápadný spin-off našeho dnes již exitovaného projektu na výrobu technických tkanin. Dnes se tkanina Kordcarbon vyrábí v Česku i Německu a vyváží se do celého světa. Spoléhají na ni výrobci v leteckém i automobilovém průmyslu.

Investiční strategie

 • Investiční fokus

  Vyhledáváme investiční příležitosti typu growth, buy-out nebo turnaround/rescue v průmyslových společnostech především v regionu střední Evropy, tedy Česka, Německa, Rakouska, Polska a Slovenska. Zajímají nás exportně zaměřené výrobní podniky, oborově se specializujeme zejména na energetiku, moderní materiály, strojírenství nebo automotive průmysl, investujeme však také oportunisticky do jiných odvětví.

 • Aktivní řízení společnosti

  Podniky v portfoliu řídí tým našich expertů v čele s projektovými řediteli. Jejich odměna se odvíjí od dlouhodobých výsledků společnosti. Všechna důležitá rozhodnutí činíme na měsíčních představenstvech za přítomnosti partnerů Jet Investment, managementu společností a projektových ředitelů. Jen takový přístup umožňuje flexibilní a kvalifikované rozhodování a minimalizaci rizik.

 • Diverzifikace portfolia

  Pro maximální omezení míry rizika skládáme fondové portfolio z firem z různých oborů a v různých fázích vývoje. Cash generující složku portfolia tvoří prosperující podniky se stabilním výnosem. Do růstové složky portfolia nakupujeme akvizice s výhledem na úspěšnou expanzi či restrukturalizaci a následný růst.

 • Oborové platformy

  Společnosti v portfoliu pomocí akvizičních nebo organických investic sdružujeme do oborových platforem, ať už na základě navazujícího výrobního řetězce, vzájemných obchodních či výrobních synergií nebo s cílem posílení jejich pozice na trhu.

Fond Jet 2
Za budoucnost
přebíráme odpovědnost
Ve všech společnostech fondu Jet 2 proaktivně hledáme cestu k udržitelné budoucnosti. V dnešní době není na co čekat, a tak se naše R&D týmy intenzivně věnují chytrým řešením pro energetiku, jakými jsou spalování vodíku, zachytávání oxidu uhličitého nebo dekarbonizace.

Co znamená být investorem

 • Před tím, než investujete

  Pokud zvažujete investici do fondu Jet 3, vaše potřeby a otázky s Vámi probereme na osobní schůzce. Zavolejte nám a domluvte si termín, který Vám bude vyhovovat.

 • Podpis investiční smlouvy

  Pokud se rozhodnete investovat, naším prvním společným krokem bude podepsání investiční smlouvy. Jde o dohodu, ve které se zavazujete investovat ve fondu Jet 3 úpisem akcií. Smlouva jasně stanovuje maximální částku, kterou hodláte zainvestovat a která nesmí být překročena. Spolu se smlouvou obdržíte statut fondu, který určuje práva a povinnosti jeho členů, a také stanovy fondu, které ho jasně vymezují.  

 • Investiční období fondu

  První tři roky investičního horizontu, který je pro fond Jet 3 stanoven na deset let, pro Vás budou nejrušnějším obdobím. Od roku 2022 do roku 2025 si Jet Investment bude od svých investorů postupně „volat“ přislíbené finanční prostředky a bude je využívat k investicím do akvizic. V případě takzvaného „capital call“ pak máte třicet dnů na to, abyste fondu poslali požadovanou částku. Oproti Vašim finančním prostředkům získáte akcie fondu v nelistinné podobě.

 • Během investičního horizontu

  Manažeři Jet Investment mají po dobu existence fondu stejný cíl jako Vy, totiž vrátit Vám co nejdříve pořizovací hodnotu akcií. Důvod je zcela pragmatický. Dokud na svém účtu nebudete mít zpět Vaši investici a k tomu určený minimální výnos (tzv. hurdle rate), investiční společnost ani její zakladatelé nemají nárok na výkonnostní odměnu. Ačkoliv neumíme předvídat, kdy k tomu přesně dojde, můžeme Vás ujistit, že jsme maximálně motivováni k tomu, aby se tak stalo co nejdříve. 

 • Váš exit z fondu

  Exit z fondu je díky dividendám z portfoliových společností a jejich postupnému prodeji průběžný. K prodeji společností přistupujeme v okamžiku naplnění jejich investičních cílů, nejdéle však do 10 let fungování fondu. 

Úrokové sazby nebudou trvat věčně

E15

Je čas koupit fabriku

Reflex

Krize bude krátká

Seznamzpravy.cz

Evropa zažila strategický šok, říká miliardář Fait. Investic se ale rozhodně nebojí

Forbes

Fond by měl přijít na trh v době, kdy bude hodně příležitostí nakupovat za příznivé valuace

Hospodářské noviny

Jet Investment otevírá další private equity fond. Má být největším v Česku

forbes.cz

Igor Fait o Jet 3 v podcastu Ranní brífink

Podcasty Hospodářských novin

Lék na krizi je diverzifikace

Forbes

Faitův nemovitostní fond na lovu. Od KKCG koupil v Polsku pět průmyslových areálů

forbes.cz

Jet Investment Igora Faita vstupuje prostřednictvím firmy TEDOM na trh s energetikou

forbes.cz