Používáme cookies.
Souhlasím

Film Skleněný pokoj vzniká za podpory Jet Investment

< Zpět na výpis článků
Skleněný pokoj - Carice van Houten;foto Barbora Jančárová - (c) Infilm Praha

(Brno, 31. ledna) Brněnská investiční společnost Jet Investment je jedním z hlavních sponzorů nového filmu Julia Ševčíka na motivy světového bestselleru Simona Mawera Skleněný pokoj. Snímek bude mít slavnostní premiéru 12. března v brněnském Univerzitním kině Scala, do široké distribuce vstupuje 14. března 2019.

„Naše podpora díla, jehož hlavní postavou je brněnská ikona vila Tugendhat, rozhodně není náhodná. V týmu Jet Investment nejsem jediný, kdo obdivuje funkcionalistickou architekturu, která tvoří charakteristickou tvář našeho rodného města. Zasadit se o jeho věhlas touto cestou nám tak dává smysl,“ vysvětluje Managing Partner a brněnský patriot Igor Fait, který v minulosti sám rekonstruoval významné stavby brněnského funkcionalismu, jakými jsou Zemanova kavárna (dnešní Pavillon) nebo vila Münz.

V hlavních rolích připravovaného filmu se objeví řada zahraničních i domácích hvězd jako Carice van Houten, Hanna Alström nebo Claes Bang, Alexandra Borbély, Roland Møller, Karel Roden, Martin Hofmann, Karel Dobrý, Zuzana Fialová nebo Vladimír Polívka. Knižní předloha filmu Simona Mawera Skleněný pokoj se stala světovým bestsellerem, byla přeložena do desítek jazyků a byla nominována na prestižní literární ocenění The Man Booker Prize.

Sdílet článek na LinkedIn